Serdecznie zapraszamy do obejrzenia cyklu wystaw „Przegląd” prezentowanych z okazji obchodów 75-lecia Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Ekspozycję można oglądać w przestrzeniach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Angelika Rybak

Trzy sylwetki z kolekcji „Widzialne kobiety”, 2021

Czas trwania wystawy: od 14 września do 3 października 2021 r.

Kolekcja utrzymana we współczesnym stylu „power dressing" jest odpowiedzią na sytuację społeczną i kulturową kobiet. Inspiracją stała się książka „Niewidzialne kobiety" Caroline Criado Perez, która porusza kwestie nierówności i stereotypów pici. Kolekcja ma charakter manifestu. Na formę autorskich druków na tkaninie wpływa gra słów „widzialne" i „niewidzialne”. Sylwetki opierają się o rozluźnione, przeskalowane fasony, pod­kreślają silną, zdecydowaną i pewną siebie kobietę, wolną od społecznie i kulturowo przyjętych norm płciowych - tłumaczy projektantka.

Prezentacja jest częścią dyplomu magisterskiego, który po­wstał w Pracowni Projektowania Ubioru III.

Promotor: dr hab. Sylwia Romecka-Dymek, prof. uczelni.

logosy centralne muzeum wlokiennictwa 2021 009b0