plakat

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia cyklu wystaw „Przegląd” prezentowanych z okazji obchodów 75-lecia Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Ekspozycję można oglądać w przestrzeniach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Dorota Salska – Trzy sylwetki z kolekcji 4VIKI, 2021

Wystawa potrwa od 10 do 22 sierpnia 2021 r.

Fragment kolekcji sukien wieczorowych wraz z elementami bieliźnianymi, opartych na filozofii kreowania przestrzeni dla kobiet poszukujących oryginalnych form ubioru, bawiących się modą i sztuką.

Dr Dorota Salska – adiunkt na Wydziale Sztuk Projektowych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od 2016 roku kierownik jedynej w Polsce Pracowni Projektowania Bielizny i Stroju Rekreacyjnego. W 2016 roku dysertacja „Kształty ochronne" oraz kolekcja bielizny specjalistycznej dla kobiet po amputacji i rekonstrukcji piersi została nagrodzona przez Zarząd Województwa Łódzkiego. Otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego w XVII edycji konkursu na najlepsze rozprawy habilitacyjne i doktorskie oraz prace magisterskie i dyplomowe tematycznie związane z województwem łódzkim.

logosy centralne muzeum wlokiennictwa 2021 009b0