W ramach obchodów 75-lecia istnienia Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi został ogłoszony Konkurs Hommage à Academiae. Celem tego konkursu jest zachęcenie młodych artystów – studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – do sformułowania wypowiedzi artystycznej, stanowiącej próbę odpowiedzi na pytanie: „Czym jest dla mnie Akademia?”. 

Punktem wyjścia dla prac konkursowych, zrealizowanych w dowolnej technice, będą inspirujące słowa wstępne trzech byłych rektorów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi: prof. Stanisława Łabęckiego, prof. Jerzego Trelińskiego i prof. Ryszarda Hungera. Ciekawi ich wspomnień i skojarzeń zadaliśmy Profesorom to pytanie, a w ich odpowiedziach dopatrujemy się pewnego rodzaju przesłania dla kolejnych pokoleń twórców nie tylko tych wywodzących się z naszej uczelni.

Do pobrania:

Wystawa konkursowa zaprezentuje prace studentów łódzkiej ASP, którzy odważą się na analizę zadanego im pytania. Częścią przedsięwzięcia będzie również powystawowy katalog, prezentujący wszystkie prace zgłoszone przez uczestników konkursu.

Patronat honorowy

do góry