W ramach obchodów 75-lecia istnienia Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi został ogłoszony Konkurs Hommage à Academiae. Celem tego konkursu jest zachęcenie młodych artystów – studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – do sformułowania wypowiedzi artystycznej, stanowiącej próbę odpowiedzi na pytanie: „Czym jest dla mnie Akademia?”.

Punktem wyjścia dla prac konkursowych, zrealizowanych w dowolnej technice, będą inspirujące słowa wstępne trzech byłych rektorów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi: prof. Stanisława Łabęckiego, prof. Jerzego Trelińskiego i prof. Ryszarda Hungera. Ciekawi ich wspomnień i skojarzeń zadaliśmy Profesorom to pytanie, a w ich odpowiedziach dopatrujemy się pewnego rodzaju przesłania dla kolejnych pokoleń twórców nie tylko tych wywodzących się z naszej uczelni.

Do pobrania:

Wystawa konkursowa zaprezentuje prace studentów łódzkiej ASP, którzy odważą się na analizę zadanego im pytania. Częścią przedsięwzięcia będzie również powystawowy katalog, prezentujący wszystkie prace zgłoszone przez uczestników konkursu.