Już po raz ósmy Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi we współpracy z KAUS Urbino ma przyjemność zaprosić artystów i miłośników sztuki do udziału w Letnich Międzynarodowych Kursach Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA. Siedem poprzednich edycji przyciągnęło do Łodzi artystów z ponad 40 krajów, takich jak Włochy, USA, Kanada, Chiny czy RPA i cieszyło się dużym uznaniem uczestników. Oferta ósmej edycji zajęć adresowanych zarówno do osób początkujących, jak i doświadczonych artystów została podzielona na dwie części. Tradycyjnie, jako dopełnienie oferty dydaktycznej, program kursów PATA przewiduje także kursy interdyscyplinarne: kurs komiksu i preprodukcji gier oraz filmów, a także kurs papieru ręcznie czerpanego.

Pomiędzy 15 lipca a 29 lipca 2020 r. uczestnicy PATA 2020 będą mogli zdobywać nowe doświadczenia w dziedzinach takich jak: druk na tkaninie na kursie prof. Krystyny Czajkowskiej, grafika eksperymentalna i druk wklęsły i druk wypukły na kursie prof. ASP Alicji Habisiak-Matczak czy też papier czerpany, w którego tajniki wprowadzi uczestników dr hab. Magdalena Soboń.

Od 3 do 15 sierpnia 2020 r. kursanci będą zgłębiać tematykę litografii i druku wklęsłego na zajęciach dra Tomasza Matczaka, kolagrafii, druku wypukłego i sitodruku pod kierunkiem dra Pawła Kwiatkowskiego, a także klasycznej tkaniny artystycznej i eksperymentalnego batiku pod kierunkiem prof. Zygmunta Łukasiewicza. W tegorocznej ofercie kursów znajdą się także warsztaty komiksu oraz preprodukcji gier i filmów, które poprowadzi prof. Gabriel Kołat.

Łódzka uczelnia, obchodząca w 2020 roku jubileusz 75-lecia, od początku była i nadal jest ważnym punktem odniesienia dla wszystkich osób pragnących zajmować się grafiką i tkaniną artystyczną – czy to w Polsce, czy to za granicą.

Kursy obejmują 90 godzin dydaktycznych co uprawnia do uzyskania 3 punktów ECTS. Na koniec każdej sesji organizowana jest międzynarodowa wystawa uczestników pt. „Final Show”.

Tradycyjnie dla studentów, absolwentów, słuchaczy i doktorantów ASP w Łodzi przewidziany jest specjalny rabat w wysokości 300 zł.

Więcej informacji na temat kursów na stronach:

www.patanetwork.org 

oraz na profilach:

Facebook

Instagram

PIERWSZA SESJA: 15-29.07.2020

DRUGA SESJA: 3-15.08.2020

Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

0048 42 25 47 408

Termin zgłoszeń to 30 czerwca 2020.

Prosimy o przekazanie informacji znajomym i zapraszamy serdecznie latem do Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi!

Patronat honorowy

do góry