W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce i na świecie jesteśmy zmuszeni odwołać tegoroczną edycję Międzynarodowych Letnich Kursów Grafika i Tkanina Artystyczna PATA. Mamy nadzieję, że będzie możliwe zrealizowanie programu w 2021 roku.

Bardzo zależy nam jednak na pielęgnowaniu cennej więzi ze społecznością PATA, która przez 8 lat organizacji kursów przez nasza uczelnię zgromadziła niemal 500 osób z różnych stron świata. Z tego powodu postanowiliśmy zorganizować wystawę wirtualną i stacjonarną pod nazwą LOCKDOWN 2020 PATA uniting PEOPLE.

Do wystawy zaproszeni są wszyscy uczestnicy Letnich Kursów PATA z lat 2013-2020 (w tym osoby zapisane na PATA 2020), wykładowcy, asystenci oraz członkowie zespołu organizacyjnego. Wystawa będzie mieć charakter interdyscyplinarny, każdy twórca może zaprezentować maksymalnie trzy prace o dowolnym temacie, technice i formacie, a więc będzie można zobaczyć prace wykorzystujące wszelkie techniki grafiki warsztatowej, rysunek, komiks, tkaniny, druk na tkaninie, fotografie, plakaty, książki artystyczne, wideo, performance, poezję, tekst literacki, utwór muzyczny itp. Pokażemy prace zrealizowane w okresie kwarantanny, kiedy wszyscy mniej lub bardziej zmuszeni jesteśmy żyć. Wszystkie będą zawierać odniesienie do COVID 19 – jako najprostszy przykład – w dacie dzieła.

Wystawa LOCKDOWN 2020 PATA uniting PEOPLE w pierwszej fazie odbędzie się online na stronie Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – www.asp.lodz.pl (od 15 czerwca 2020 roku), a w drugiej fazie prezentowana będzie w galeriach Akademii (w 2021 roku). O dokładnym terminie będziemy informować na naszej stronie.

Wszystkie prace będą na bieżąco publikowane na stronie ASP, na Facebooku Summer_Courses PATA oraz na profilu Instagram. W ten sposób będzie można obserwować wystawę w toku jej powstawania. Przesłane na wystawę stacjonarną prace staną się częścią Międzynarodowego Archiwum ASP.

LOCKDOWN 2020
PATA uniting PEOPLE
Międzynarodowa wystawa w toku – pomiędzy wirtualnym a realnym

I część:

Wystawa online w toku / www.asp.lodz.pl
Strona Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi
Od 15 czerwca 2020

II część:

Sale wystawowe Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi
2021

Organizator:

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi 
w ramach Międzynarodowych Letnich Kursów Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA

Współpraca:

Międzynarodowe Centrum Sztuki KAUS Urbino

www.asp.lodz.pl

www.patanetwork.org

Facebook

Patronat honorowy

do góry