J.M. Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi prof. dr hab. Jolanta Rudzka Habisiak ma zaszczyt zaprosić na Jubileusz urodzinowy prof. dr hab. Barbary Hanuszkiewicz.

Uroczystość rozpocznie wernisaż wystawy „Kolekcja jubileuszowa”, który odbędzie się 20 maja 2020 r. (środa), o godz. 18.00 w Galerii LOOK (Centrum Promocji Mody ASP w Łodzi, II piętro). Wystawa „Kolekcja jubileuszowa” to kolekcjonerski zbiór 75 kamizelek prezentowany po raz pierwszy z okazji 75-lecia Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz urodzinowego jubileuszu prof. dr hab. Barbary Hanuszkiewicz. Tworzące instalację kamizelki uzupełnia kilkanaście autorskich stylizacji zaprezentowanych na manekinach i fotogramach. Autorką fotografii jest DORO Dorota Guzenda.

Po wernisażu wystawy „Kolekcja jubileuszowa”, o godz.19.00, odbędzie się pokaz autorskiej kolekcji prof. dr hab. Barbary Hanuszkiewicz „Flower Power”.

W pierwszej części pokazu, jako support, wystąpią studenci studiów podyplomowych Moda i trendy – projektowanie ubioru, druku na tkaninie i akcesoriów, którzy zaprezentują swoje projekty zebrane pod szyldem wspólnej kolekcji „Męska dekonstrukcja”, zrealizowane pod kierunkiem prof. dr hab. Barbary Hanuszkiewicz.

Po pokazie, o godz. 20.00, wszyscy widzowie ułożą na parterze w holu CPM wspólny, pamiątkowy Quilt. Wieczór zakończy zdmuchnięcie świeczek i pokrojenie tortu.

Finisaż wystawy odbędzie się 20 czerwca 2020 r. w czasie Zjazdu Absolwentów.

Patronat honorowy

do góry