J.M. Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi prof. dr hab. Jolanta Rudzka Habisiak ma zaszczyt zaprosić na wystawę „Pure Print 2020".

miejsce: Galeria Kobro - ASP w Łodzi

Data wernisażu: 22.05.2020 r. Wystawa będzie dostępna do 4.06.2020 r.

„Pure Print 2020" to wystawa towarzysząca międzynarodowej konferencji graficznej, która będzie mieć miejsce w dniach 18-22 maja 2020 r. W Galerii Kobro zostaną zaprezentowane najnowsze prace z dziedziny szeroko pojętej grafiki artystycznej, zrealizowane przez zaproszonych artystów z krajów europejskich takich jak Portugalia Włochy, Hiszpania czy Litwa oraz z Brazylii. Oprócz prac w tradycyjnych technikach graficznych zobaczymy też instalacje, książki artystyczne i prace multimedialne.

Pure Print to projekt zainicjowany i koordynowany przez prof. Gracielę Machado z Uniwersytetu w Porto. Co roku konferencje organizowane są w różnych ośrodkach akademickich takich jak Porto, Barcelona, Madryt czy brazylijskie Porto Allegre.

Z ramienia naszej uczelni koordynatorkami przedsięwzięcia są mgr Aleksandra Hoffer i  dr hab. Alicja Habisiak-Matczak, prof. ASP.