Informujemy, że do 25 marca br. wystawa nie jest dostępna dla zwiedzających ze względu na wydane przez Rektora ASP w Łodzi zarządzenie ws. przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-COV-2.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pt. “Drzwi otwarte”, który odbędzie się 4 marca 2020 (środa) o godzinie 13.00 w Galerii Kobro Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 121, pawilon A, I i II piętro). Wystawa potrwa do 6 kwietnia 2020 r.

Wystawa prezentuje prace studentów Instytutu Tkaniny i Druku Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Ekspozycja prezentuje przekrój prac wykonanych przez studentów Instytutu Tkaniny i Druku, na przestrzeni ostatnich kilku lat. Motywem przewodnim wystawy jest różnorodność zastosowań tkaniny we wnętrzu. Zarówno tradycyjne, jak i bardziej eksperymentalne realizacje zostały dobrane w taki sposób, aby zaprezentować bardzo szeroki wachlarz możliwości realizacyjnych. Główne media wypowiedzi plastycznej autorów prezentowanych prac to: tkanina żakardowa, druk transferowy oraz sitodruk, a także ręcznie czerpany papier oraz wiele technik autorskich.

Patronat honorowy

do góry