Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prof. dr hab. Jolanta Rudzka Habisiak, ma zaszczyt zaprosić na uroczystość wręczenia nagród laureatom PRIME STAGE 2019 – konkursu na najlepsze dyplomy licencjackie Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Uroczystość odbędzie się 19 lutego 2020 roku (środa) o godz. 13.00 w Galerii Hol Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 121). Ekspozycja będzie czynna do 21 lutego 2020 roku.

***

Konkurs PRIME STAGE 2019 to prezentacja najlepszych licencjackich prac dyplomowych studiów stacjonarnych i niestacjonarnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, powstałych w roku akademickim 2018/2019.

Odbywający się od 2017 roku PRIME STAGE – zgodnie ze swoją nazwą – to pierwszy etap, pierwszy poważny krok na drodze artystycznej kariery naszych studentów. Powstał, aby umożliwić najmłodszym artystom i projektantom rywalizację o nagrody i wyróżnienia, ale również po to, aby przygotować ich do roli artystów funkcjonujących na wymagającym rynku sztuki.

W wystawie Prime Stage 2019 udział biorą:

 1. Agnieszka Buczyńska
 2. Ewa Chodzicka
 3. Patrycja Gorzela
 4. Marta Jankowska
 5. Maria Jędryszek
 6. Jonatan Jurkowski
 7. Urszula Kałabun
 8. Natalia Konca
 9. Aleksandra Korzewska
 10. Marek Kuźmiński
 11. Justyna Markowiak
 12. Marta Mikołajczyk
 13. Klaudia Mozga
 14. Ewelina Orłowska
 15. Klaudia Siedlecka
 16. Anna Stępień
 17. Anna Szalak
 18. Diana Ufniarz
 19. Marlena Wiśniewska
 20. Martyna Wolna

Zaprezentowane na wystawie prace oceni niezależne jury, w którym zasiadają:

Katarzyna Stańczak: Pracownia PortretuRWSL,

Joanna Góra-Raurowicz: Pracownia Tymczasem,

Teodor Durski (artysta).

Podczas uroczystości wręczenia nagród poznamy laureatów I, II i III miejsca.

Po raz pierwszy przyznana zostanie również „Nagroda publiczności”. Głosowanie odbywać będzie się wyłącznie w czasie uroczystości wręczenia nagród (na głosy czekać będzie specjalnie przygotowana urna), dlatego tym bardziej zachęcamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu. Będzie to znakomita okazja do skonfrontowania własnej oceny prac młodych artystów z wyborem naszego jury. Laureata głosowania publiczności ogłosimy dzień później na stronie internetowej uczelni oraz w mediach społecznościowych.

Patronat honorowy

do góry